Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
9:00 - 16:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 75,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
QUATRO - nákup na splátky
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Vyberte si kvalitné ochranné rukavice
10.05.2020

Vyberte si kvalitné ochranné rukavice

Poranenia ruky môžu byť rôzne: môžu to byť vpichy a zdravotné problémy, ako je dermatitída.

Poranenia rúk a kožné problémy sa môžu vyskytnúť na rôznych pracoviskách, ako sú stavby, výrobné závody, montážne dielne, sklady....  Zamestnávatelia sú povinný zabezpečiť pre zamestnancov vhodné ochranné pracovné pomôcky napr. pracovné rukavice

Na pracovisku sa môžu vyskytnú rôzne typy poranenia ruky

Rezy a vpichy - Ostré kusy strojov, čepele nástrojov môžu ľahko poškodiť pokožku vašich rúk. Zatiaľ čo mnohé z týchto rán sa dajú vyčistiť, hlboká rana si môže vyžadovať stehy alebo chirurgický zákrok.

Oter - Oter je poškodenie povrchu pokožky, ku ktorému dôjde, keď niečo poškriabe epidermu, vonkajšiu vrstvu kože.

Nebezpečenstvo pri práci horúcimi materiálmi a v chlade - práca s veľmi horúcimi alebo veľmi studenými predmetmi môže spôsobiť popáleniny.

Chemické popáleniny - Niektoré látky na pracovisku môžu spáliť pokožku, keď sa vyskytnú v určitých formách (ako kvapaliny, pevné látky alebo plyny). Napríklad cement môže spôsobiť popáleniny, pretože má vysokú hodnotu pH. Zamestnanci si ani nemusia uvedomiť, že k popáleninám dôjde, kým nie je neskoro na to, aby zabránili ďalším škodám.

Dermatitída - Koža sa môže zafarbiť, zapáliť a podráždiť v dôsledku spracovania určitých látok (od cementu po farbenie vlasov) na pracovisku. „Dráždivá kontaktná dermatitída“ sa vyskytuje, keď niečo v pracovnom prostredí dráždi pokožku a môže viesť k bolesti, pľuzgierom, svrbeniu a mnohým ďalším nepríjemným príznakom.

Všetky tieto riziká sú veľmi rozdielne, takže si vyžadujú rôzne druhy ochranných pracovných pomôcok a ochranných rukavíc.

 

Ako si vybrať pracovné ochranné rukavice

Ochranné pracovné rukavice musia spĺňať príslušné normy a musia správne chrániť. Pri výbere ochranných rukavíc je potrebné zvážiť vykonávanú prácu. Rôzne typy rukavíc sú vyrobené pre špecifické riziká.

Kožené rukavice – chránia pred odermi

Odolné proti prerezaniu - rukavice môžu byť vyrobené z rôznych materiálov vrátane prírodných a syntetických vlákien a môžu zabrániť prerezaniu, trhaniu a v niektorých prípadoch prepichnutiu.

Odolné voči chemikáliám - Materiály rukavíc odolné voči chemikáliám sa líšia. Chránia pred rôznymi chemikáliami a nebezpečnými materiálmi.

Izolačné – chránia pred chladom alebo chránia pred horúcimi predmetmi.

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Fakturačné údaje

LP NUTRITION s.r.o

J.Kollára 362/1
965 01
Žiar nad Hronom

IČO:51892481

DIČ: 2120831471

IČ DPH: SK2120831471

Osobný odber

Osobný odber objednaného tovaru je možný po telefonickej alebo mailovej dohode na adrese:

SNP 38

96501

Žiar nad Hronom

V prípade otázok náš možete kontaktovať
Logo
Vaše Náradie
9:00 - 16:00
Copyright © 2021 by vasenaradie.sk
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk