Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 60,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Novinky
25.02.2020
HD News Milwaukee
Vážení zákaznici, Radi by sme Vás informovali o novom katalógu Milwaukee HD news ktorý si môžete pozrieť na odkaze nižšie.  HD NEWS MILWAUKEE Q1/202... čítať celé
Zobraziť všetky novinky
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Vyberte si kvalitné ochranné rukavice
10.05.2020

Vyberte si kvalitné ochranné rukavice

Poranenia ruky môžu byť rôzne: môžu to byť vpichy a zdravotné problémy, ako je dermatitída.

Poranenia rúk a kožné problémy sa môžu vyskytnúť na rôznych pracoviskách, ako sú stavby, výrobné závody, montážne dielne, sklady....  Zamestnávatelia sú povinný zabezpečiť pre zamestnancov vhodné ochranné pracovné pomôcky napr. pracovné rukavice

Na pracovisku sa môžu vyskytnú rôzne typy poranenia ruky

Rezy a vpichy - Ostré kusy strojov, čepele nástrojov môžu ľahko poškodiť pokožku vašich rúk. Zatiaľ čo mnohé z týchto rán sa dajú vyčistiť, hlboká rana si môže vyžadovať stehy alebo chirurgický zákrok.

Oter - Oter je poškodenie povrchu pokožky, ku ktorému dôjde, keď niečo poškriabe epidermu, vonkajšiu vrstvu kože.

Nebezpečenstvo pri práci horúcimi materiálmi a v chlade - práca s veľmi horúcimi alebo veľmi studenými predmetmi môže spôsobiť popáleniny.

Chemické popáleniny - Niektoré látky na pracovisku môžu spáliť pokožku, keď sa vyskytnú v určitých formách (ako kvapaliny, pevné látky alebo plyny). Napríklad cement môže spôsobiť popáleniny, pretože má vysokú hodnotu pH. Zamestnanci si ani nemusia uvedomiť, že k popáleninám dôjde, kým nie je neskoro na to, aby zabránili ďalším škodám.

Dermatitída - Koža sa môže zafarbiť, zapáliť a podráždiť v dôsledku spracovania určitých látok (od cementu po farbenie vlasov) na pracovisku. „Dráždivá kontaktná dermatitída“ sa vyskytuje, keď niečo v pracovnom prostredí dráždi pokožku a môže viesť k bolesti, pľuzgierom, svrbeniu a mnohým ďalším nepríjemným príznakom.

Všetky tieto riziká sú veľmi rozdielne, takže si vyžadujú rôzne druhy ochranných pracovných pomôcok a ochranných rukavíc.

 

Ako si vybrať pracovné ochranné rukavice

Ochranné pracovné rukavice musia spĺňať príslušné normy a musia správne chrániť. Pri výbere ochranných rukavíc je potrebné zvážiť vykonávanú prácu. Rôzne typy rukavíc sú vyrobené pre špecifické riziká.

Kožené rukavice – chránia pred odermi

Odolné proti prerezaniu - rukavice môžu byť vyrobené z rôznych materiálov vrátane prírodných a syntetických vlákien a môžu zabrániť prerezaniu, trhaniu a v niektorých prípadoch prepichnutiu.

Odolné voči chemikáliám - Materiály rukavíc odolné voči chemikáliám sa líšia. Chránia pred rôznymi chemikáliami a nebezpečnými materiálmi.

Izolačné – chránia pred chladom alebo chránia pred horúcimi predmetmi.

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk