Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 60,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Novinky
25.02.2020
HD News Milwaukee
Vážení zákaznici, Radi by sme Vás informovali o novom katalógu Milwaukee HD news ktorý si môžete pozrieť na odkaze nižšie.  HD NEWS MILWAUKEE Q1/202... čítať celé
Zobraziť všetky novinky
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Piestový vzduchový kompresor
06.10.2020

Piestový vzduchový kompresor

Piestový kompresor je najlepší zdroj stlačeného vzduchu pre vašu dielňu. Piestový kompresor využíva na stlačenie vzduchu piest, ktorý sa pohybuje vo vnútri valca. Keď sa piest posúva nadol, nasáva sa vzduch. Keď sa piest posúva nahor, vzduch je stlačený. O nasávanie a výfuk vzduchu sa starajú dve sady ventilov. Jednosmerné ventily (zvyčajne vo vnútri hlavy valcov) sa starajú o to, aby nasávaný vzduch nemohol unikať a aby stlačený vzduch nemohol prúdiť späť, keď sa piest pohybuje opäť nadol.

Typ piestového kompresora sa môže pohybovať od malých (niekoľko HP) po stredne veľké. Všetko závisí od toho, koľko vzduchu potrebujete. Ak potrebujete viac vzduchu, lepšou voľbou by bol rotačný skrutkový kompresor.

Piestové kompresory sa často používajú v dielňach a malých firmách, kde potreba vzduchu nie je príliš vysoká alebo nepretržitá. Iba sa spustí automaticky, keď tlak klesne pod nastavenú hodnotu, a zastaví sa znova, keď tlak dosiahne svoju maximálnu nastavenú hodnotu.

Tento druh kompresora je tiež ideálny, ak máte veľké zmeny v množstve použitého vzduchu. Možno budete používať trochu alebo vôbec žiadny vzduch po dobu 1 hodiny a potom budete potrebovať veľa vzduchu ďalších 20 minút. Spustenie je rýchle sa to rýchlo a nie je problém, ak stojí dlho nečinne.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk