Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po- Pia 9:00 - 16:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 75,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
QUATRO - nákup na splátky
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Akumulátorová vŕtačka pre váš projekt
05.11.2020

Akumulátorová vŕtačka pre váš projekt

Prečo akumulátorová vŕtačka?

Najväčšou výhodou akumulátorovej vŕtačky je pohodlie. Akumulátorovú vŕtačku môžete použiť kdekoľvek, zatiaľ čo sieťová vŕtačka potrebuje blízky zdroj elektriny a často predlžovací kábel. Zatiaľ čo káblové vŕtačky sú často výkonnejšie, väčšie akumulátorové vŕtačky majú dostatok energie a funkcií na to, aby zvládli väčšinu úloh v domácnosti.

Ktorý výkon je najlepší?

Výber vŕtačky podľa výkonu, závisí od toho, ako ju budete používať. Akumulátorové vŕtačky sú dimenzované podľa napätia, napríklad 12V, 14,4V a 18V. Vrtáky s vyšším napätím sú výkonnejšie a majú veľa funkcií, sú však väčšie a ťažšie ako vrtáky s nižším napätím. Ak plánujete iba jednoduchú prác alebo uprednostňujete vrták, ktorý nie je taký ťažký, premýšľajte o vŕtačke s nízkym napätím.

Akumulátorová vŕtačka

Čo je bezuhlíkova technológia?

Bezuhlíkova technológia je najnovšou inováciou v oblasti akumulátorových vŕtačiek.

Na rozdiel od konvenčného uhlíkového vŕtacieho motora nemá motor v behuhlíkovej vŕtačke kefy. To znamená, že pri prevádzke vŕtačky vzniká menej tepla a trenia, takže nedochádza k menšiemu opotrebovaniu a nakoniec k vyššej životnosti.

Bezuhlíkový  motor je tiež účinnejší a výkonnejší ako kartáčovaný vŕtací motor. Poskytuje väčší krútiaci moment, otáčky a čas chodu - to znamená, že môžete urobiť viac práce medzi nabíjaniami.

Ďalšie funkcie

Nastaviteľné otáčky zvyšujú všestrannosť vašej vŕtačky. Vysoké otáčky sú vynikajúce na vŕtanie, zatiaľ čo nízke otáčky majú väčší krútiaci moment alebo silu pri otáčaní, aby ste mohli ľahko skrutkovať.

Ďalším pojmom, ktorý budete počuť, je „nastavenie krútiaceho momentu“. To znamená, že vŕtačku môžete nastaviť tak, aby sa prestala točiť, keď dosiahne určitý odpor. Používajte ho pri skrutkovaní skrutiek, aby ste hlavu skrutky neodstránili alebo aby ste ju neprehnali.

Nezabudnite na batériu

Zvážte dve batérie pre vašu vŕtačku. Keď sa jeden vyčerpá, môžete ju  vymeniť a pokračovať v práci. Myslite tiež na to, ako dlho má batéria vydržať medzi nabitiami.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Fakturačné údaje

LP NUTRITION s.r.o

J.Kollára 362/1
965 01
Žiar nad Hronom

IČO:51892481

DIČ: 2120831471

IČ DPH: SK2120831471

Osobný odber

Osobný odber objednaného tovaru je možný po telefonickej alebo mailovej dohode na adrese:

SNP 38

96501

Žiar nad Hronom

V prípade otázok náš možete kontaktovať
Logo
Vaše Náradie
Po- Pia 9:00 - 16:00
Copyright © 2021 by vasenaradie.sk
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk