- Kategórie blogu
- Štítky blogu
- kompresor
- Milwaukee
- Vaše náradie
- Chicago pneumatic
- Pferd
- diamantové kotúče
- náradie Milwaukee
- brúsne kotúče
- Uhlová brúska
- Levior
- Mamut
- Brusivo
- Brúsne materiály
- Milwaukee HD15 BS-0 Heavy Duty
- Ručné náradie
- pneumatické náradie
- Milwaukee M18-28 CPDEX-0
- Milwaukee FPDX-0
- Akumulátorová vŕtačka
- Prach
- Píly
- Vašenáradie
- pneuservis
- stlačený vzduch
- vedenie stlačeného vzduchu
- akumulátorové náradie
Ako správne vŕtať do betónu
Z akého materiálu je stena
Ak si ešte nie ste istí, či je stena, kde chcete vŕtať skutočne z betónu, mali by ste urobiť skúšku. Zistíte, či ide o pevný podklad (kameň alebo betón) alebo sadrokartón, ktorý je pod ním je dutý. V ďalšom kroku, ak ide o pevnú stenu, jednoducho urobíte testovací otvor na nenápadnom mieste. Z vrtného prachu, ktorý vychádza na svetlo (prach z materiálu), sa odhaľuje podložie.
- biely vrtný prach - vápenno piesková tehla
- červený prach z vŕtačky - tehla
- šedý prach z vŕtačky – betón
Teraz už budete vedieť, z akého materiálu je stena. Môžete tak vybrať správne náradie a vrtáky.
Pred vŕtaním do akéhokoľvek materiálu, sa však vopred uistite, či pod povrchom neskrýva elektrické vedenie alebo vodovod.
Ak pracujete na betónových schodoch, betónovom bloku alebo iných konštrukciách, môže vŕtanie betónu viesť k prasklinám a zlomom. Vŕtanie príliš blízko okraja môže spôsobiť rýchle odlupovanie betónu alebo bezpečné pripevnenie betónových skrutiek a kotiev. Preto musia byť vždy dodržané technické vlastnosti, ako sú vzdialenosti od hrán.
Betón je zmes kameňa a cementu. Je vyrobený z cementu vyrobeného z vápenca, hliny, kameniva z piesku, štrku a vody. V závislosti od toho, ako sú tieto zložky vyrobené a od pomerov, v ktorých sú tieto materiály zmiešané, vzniká betón s rôznymi vlastnosťami. Inými slovami, tvrdosť nie je vždy rovnaká. Preto aj tu existujú rôzne požiadavky na správny vrták.