Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po- Pia 9:00 - 16:00
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 75,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
QUATRO - nákup na splátky
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Ako si vybrať diamantový kotúč
07.04.2020

Ako si vybrať diamantový kotúč

Diamantové kotúče sa často používajú na rezanie betónu a iných náročných materiálov. Je dôležité si vybrať ten správny typ kotúča pre váš projekt. Poradíme vám, ako si vybrať správny diamantový kotúč. 

Cena diamantového kotúča

Je pre vás dôležitá nákupná cena alebo životnosť kotúča? Pre príležitostné brúsenie a domácich majstrov môže byť nižšia cena výhodná, ale profesionáli potrebujú kvalitné diamantové kotúče, ktorých o niečo vyššia nákupná cena sa dlším používanim vráti.

S akými materiálmi pracujete

Vyberte si správny kotúč aj s ohľadom na to, s akým materiálom pracujete. Výber optimálneho kotúča ovlyvňuje rýchlosť rezania a životnosť kotúča.

Väčšia diamantových kotúčov je univerzálnych pre rôzne materiály. Určte materiál, ktorý režete najčastejšie, alebo materiál, ktorý je najdôležitejší, a potom vyberte najvhodnejší typ.

Väčšina materiálov bude patriť do nasledujúcich kategórií:

Tvrdé materiály: žula, ílové výrobky, kamienkový betón, stavebná tehla

Pri rezaní tvrdých materiálov, ako je napríklad žula, sa vyžaduje mäkké spojenie. Mäkká väzba uvoľní diamantovú drť v bode maximálneho využitia bez nebezpečenstva, že lepidlo drží drť príliš dlho, čo by spôsobilo prehriatie čepele a zastavenie rezania.

Stredne tvrdé materiály: betónové výrobky a stavebné materiály

Pri rezaní stredne tvrdých materiálov, ako sú betónové obrubníky a dosky, sa vyžaduje stredne tvrdý spojovací typ. Toto spojenie poskytuje správnu rovnováhu potrebnú na to, aby bola diamantová drť úplne exponovaná a súčasne zaisťuje, že materiál nosí väzbu správnou rýchlosťou a poskytuje najlepšiu možnú životnosť.

Mäkké a drsné materiály: tehly, tvárnice, betónové strešné tašky

Prii rezaní mäkkých materiálov, ako je asfalt, je potrebné tvrdé spojenie. Toto tvrdé spojenie udrží diamantové zrná dlhšie, aby mohli byť produktívnejšie. Ak použijete mäkkú väzbu na rezanie mäkkého materiálu, väzba uvoľní diamanty skôr, ako dosiahnu maximálne využitie a dobré diamanty sa stratia priskoro. Čepele sa budú stále rezať primerane, ale produktivita bude nízka.

Využívate diamantové kotúče na mokré alebo suché rezanie?

Mokré čepele sa MUSIA používať s vodou. Suché čepele sa môžu používať buď suché alebo mokré, ako to umožňuje práca alebo vybavenie:

  • Pri používaní ručného náradia, napríklad elektrickej brúsky, nie je bezpečné používať vodu z dôvodu zdroja elektrickej energie.
  • Pre podlahové píly sa zvyčajne uprednostňuje mokré rezanie, pretože pri použití vody ako chladiacej kvapaliny môžete rezať hlbšie.
  • Pre píly na dlaždice a murivo sa môže použiť rezanie za mokra alebo za sucha, ale pri použití s ​​vodou budú čepele rezať rýchlejšie a dlhšie.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Fakturačné údaje

LP NUTRITION s.r.o

J.Kollára 362/1
965 01
Žiar nad Hronom

IČO:51892481

DIČ: 2120831471

IČ DPH: SK2120831471

Osobný odber

Osobný odber objednaného tovaru je možný po telefonickej alebo mailovej dohode na adrese:

SNP 38

96501

Žiar nad Hronom

V prípade otázok náš možete kontaktovať
Logo
Vaše Náradie
Po- Pia 9:00 - 16:00
Copyright © 2021 by vasenaradie.sk
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk